Kad matytumėte pilną svetainę, prašome įjungti JavaScript palaikymą.
Enable JavaScript in your browser to see this website.
Включите JavaScript в своем браузере, чтобы увидеть этот сайт.

Paieška

Rankpinigiai

 

Taigi rankpinigiai yra prievolės įvykdymo užtikrinimo būdas. Rankpinigiai atlieka tris funkcijas, t.y. užtikrinimo, mokėjimo ir įrodomąją. Jeigu bent vienos iš šių funkcijų neatlieka, duotoji pinigų suma negali būti užtikrinama preliminarioji sutartis, taip pat sutartis, kuriai pagal įstatymus privaloma notarinė forma. Pagal minėtą sutartį šalims mokėjimo pareiga neatsiranda (kartu neatlieka ir mokėjimo funkcijos).
   
Preliminari sutartis yra organizacinė sutartis, t.y. sutartis dėl sutarties ateityje, todėl jos įvykdymo negalima užtikrinti rankpinigiais. Sutarties, kuriai įstatymas nustato privalomą notarinę formą, nėra, kol ji nėra patvirtinta notariškai. Rankpinigiai atlieka įrodomąją funkciją, t.y. jų sumokėjimas patvirtina, kad šalys sudarė sutartį, iš kurios kilusi prievolė yra užtikrinama. Todėl, nesudarius notarinės sutarties, rankpinigiai negali atlikti įrodomosios funkcijos.
    
Rankpinigių institutas veikia kaip garantas, kad prisiimta prievolė bus tinkamai įvykdyta ir tokiu būdu susaisto sutarties šalis.
   
Rankpinigiai, būdami vienas iš prievolių užtikrinimo būdų, suteikia papildomų garantijų ar įsipareigojimų sutarties šalims. Tokiu būdu, skolininkas skatinamas tinkamai įvykdyti prievolę, o kreditorius gauna daugiau garantijų, kad jo reikalavimas bus patenkintas.
   
Šalys, sudariusios rankpinigių sutartį, tarsi pademonstruoja viena kitai savo rimtus ketinimus, jog prisiimta prievolė bus tinkamai įvykdyta.
   
Rankpinigių sutarčiai sudaryti įstatymų leidėjas nustatė privalomai rašytinę formą. Rašytinės formos nesilaikymas susitarimą dėl rankpinigių visais atvejais daro negaliojantį, neatsižvelgiant nei į rankpinigių dydį, nei į užtikrinamos prievolės formą.

 
smart foreash